Bett Show 2019

Roboty rządzą – tak można podsumować tegoroczne targi Bett Show 2019. Są to jedne z największych i najważniejszych międzynarodowych targów nowoczesnych technologii w edukacji. Odbywają się co roku, pod koniec stycznia, w hali centrum targowego Excel w Londynie.

To co zwracało uwagę w tym roku była spora liczba firm, oferujących różnego rodzaju roboty jako pomoce dydaktyczne, służące do nauki kodowania, programowania, itp. Dość pokaźną grupę producentów / dystrybutorów tego typu urządzeń stanowiły firmy z Chin czy Japonii. Urządzenia te przyciągały odwiedzających pomysłowością konstrukcji, wyglądem i jakością.

Spore wrażenie robiły również stoiska największych gigantów jak Google, Microsoft, Adobe czy Apple. Pokazowe lekcje z wykorzystaniem ekranów dotykowych przyciągały zwiedzających – uczniów, jak i nauczycieli. I co ciekawe, znane w polskich szkołach tablice interaktywne, były w zasadzie nieobecne. Na stoiskach bowiem królowały ekrany dotykowe (odpowiadające wielkością szkolnym tablicom). Obecne również były firmy, oferujące narzędzia do tworzenia lekcji, bazujące na edukacyjnych materiałach filmowych i animowanych.

Rodzynkiem wśród wszechobecnych nowoczesnych technologii była firma, oferująca tablicę z… tkaniny(!), gdzie wszelkie elementy – słowa, obrazki, były przyczepiane za pomocą rzepów. Tablica do nauki danego języka, jego gramatyki, tworzenia zdań. Budząca spore zainteresowanie, nie tylko poprzez swoją obecność w świecie wszechobecnej elektroniki.

Targom Bett Show towarzyszyły prelekcje, wykłady, dyskusje. Sale były pełne. To co bardzo wyraźnie widać na Bett Show to ogromne zainteresowanie nauczycieli oraz uczniów nowoczesnymi narzędziami i rozwiązaniami technologicznymi, służącymi do edukacji.

Nasuwa się jednak pytanie – czy nowoczesne technologie wkroczyły już do szkół? Czy wykorzystuje się je w edukacji? Rozmowa na stoisku hiszpańskim potwierdza, że posiadanie najnowocześniejszego sprzętu to nie wszystko. „W szkołach w Hiszpanii są najnowocześniejsze tablice interaktywne, ale nauczyciele nie korzystają z nich. Nie mają do nich kontentu. Dzieci uczą się z książek. Przecież to prehistoria!” – powiedziała Belen Rueda ze Smartick.

Zapraszamy do strony www.bettshow.com