Dlaczego kupujemy suplementy diety?

– to tytuł reportażu radiowego, wyemitowanego przez „Trójkę”. Na codzień bombardowani jesteśmy reklamami produktów, które mają nam pomóc niemal na wszystko. Są remedium na nadwagę, na nieładne włosy, na brak koncentracji, na zbyt zmęczenie, na niedobór witamin, na przeróżne dolegliwości, itd.

Problem w tym, że często zamiast zastanowić się nad zmianą diety, czy nad zwiększeniem aktywności fizycznej, często sięgamy od razu po preparaty, które w magiczny sposób mają nam pomóc.

– Problem w tym, że nie mamy zagwarantowanej ochrony. Suplementy diety przed wprowadzeniem na rynek, nie są poddawane żadnym badaniom. Tym różnią się od leków, które przechodzą restrykcyjne testy – mówi w reportażu dr Agnieszka Zimmerman z Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Czy suplementy diety są zatem niebezpieczne? Czy jednak, jak sama ich nazwa, wskazuje, stanowią tylko uzupełnienie naszej diety?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu tutaj oraz do zapoznania się z naszym najnowszym filmem profilaktycznym, skierowanym dla młodych widzów pt. „Suplementy diety – konieczność czy zagrożenie?”.